Rinnavähk on kõige sagedasem naistel esinev pahaloomuline kasvaja. Me saame kõik ise oma tervise heaks palju ära teha, et seda rasket haigust ennetada või vähemalt võimalikult varakult avastada. Varakult avastatud rinnavähk on enamasti hästi ravitav. Kahjuks avastatakse üle poole rinnavähkidest kauglevikuna.
Praegused sõeluuringud arvestavad vaid sugu ja vanust. Eestis toimub riiklik sõeluuring alates 50. eluaastast. Samas viiendik rinnavähi juhte esineb noorematel naistel, kes kunagi ei jõuagi sõeluuringuni.
Kaasaegses tervishoius on geneetika lahutamatu osa vähiennetuses. Naiste riskid rinnavähi tekkeks on kõigil väga erinevad ja tulenevad mitmetest teguritest, teiste seas geneetilisest eelsoodumusest. Geneetilise riskihinnangu alusel saab suunata naisi edasisele jälgimisele individuaalse plaani alusel.
Rinnavähi geneetilise riski hindamine on soovitatav kõigile naistele vanuses 30-75. Eriti enne 50. eluaastat, sest see võimaldab üles leida kõrgenenud riskiga naised, kes peaksid sõeluuringut alustama varem.